Наша гордість

Досягнення у 2020 – 2021 навчальному році

Упродовж минулого навчального року масові заходи в комунальному закладі “Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді”, не зважаючи на певні обмеження, роботу у дистанційному та онлайн режимі, проводились на високому рівні і несли достатнє виховне навантаження.

У 2020-2021 навчальному році заклад провів організаційну роботу по залученню учнівської та студентської молоді Чернівецької області до участі у 64 очних та заочних обласних етапах всеукраїнських і міжнародних заходів еколого-натуралістичного спрямування. Було залучено понад 10 тисячі дітей територіальних громад області. Окрім цього проведено 21 захід для вихованців закладу.

Важливе місце у виховній роботі закладу у минулому році займало патріотичне виховання. В тому числі і на заняттях очно-заочної біологічної школи, школи раннього розвитку, еколекторію «Природа – наш дім», інших гуртків та обʼєднань шляхом  формування в слухачів знань, та уявлень про досягнення нашої країни в галузі науки, адже багато видатних вчених прославили  Україну. При цьому підкреслювалася їхня приналежність до України, зверталася увага на внесок української науки в розвиток світової біологічної, хімічної науки. Постійно проводилися виставки дитячих малюнків, флешмоби, виховні години ( в тому числі онлайн), присвячені відзначенню різних знаменних дат.

Значна увага приділялась формуванню у дітей екологічної культури особистості, відповідальності за збереження природного середовища перед майбутніми поколіннями, активізації пізнавальної, творчої, просвітницької діяльності учнівської молоді, вдосконалення патріотичного та громадського виховання підростаючого покоління.

Педагоги та вихованці КЗ ЧОЦЕНТУМ щороку отримують переможні та призові місця у міжнародних та всеукраїнських заходах та проєктах еколого-натуралістичного напрямку. Детальну інформацію наведено нижче.

 

Здобутками юннатів КЗ ЧОЦЕНТУМ у 2020/2021 навчальному році стали:

І місце:
  • Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» – Куцик Віталіна, вихованка гуртка «Індивідуальна робота еколого-біологічного напряму з обдарованими дітьми» (керівники: Кузьмінська В.В., Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнська природоохоронно-пропагандистська акція «Горлиця звичайна — птах року 2020» – Флоряк Вікторія, вихованка гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.);
  • Всеукраїнський юнацький фестиваль «В об’єктиві натураліста – 2021» -Максимюк Олександр, вихованець гуртка «Любування природою» (керівник – Заслонкіна О.П.);
  • Всеукраїнський еколого-натуралістичний похід «Біощит-2020» -вихованці гуртка «Основи фенології» (керівник Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнська акція «День зустрічі птахів» – Гресько Анастасія, вихованка обʼєднання «Індивідуальна робота еколого-натуралістичного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної біологічної школи (керівник Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» – Гресько Михайло, вихованець гуртка «Основи фенології» (керівник – Хлус Л.М.), Пожога Діна, вихованка гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.);
  • Всеукраїнська акція школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків» – Микичук Ольга, вихованка гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.);
  • Всеукраїнський конкурс «Галерея кімнатних рослин», Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» – Міхєєва Анісія, вихованка гуртка «Основи фенології» (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнська акція «Птах року» – Ракочий Вітязьслав, вихованець секції «Індивідуальна робота еколого-натуралістичного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної біологічної школи (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнський конкурс юних зоологів і тваринників – Худий Олександр, вихованець секції «Індивідуальна робота еколого-натуралістичного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної біологічної школи (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнська трудова акція «Дослідницький марафон» – Шибінський Віктор, вихованець секції «Індивідуальна робота еколого-натуралістичного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної біологічної школи (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнський конкурс творчих робіт школярів «Гуманне ставлення до тварин» – Стец Амалія, вихованка гуртка «Любування природою» (керівник Заслонкіна О.П.);
  • Всеукраїнська трудова акція «Кролик» – Микичук Ольга, вихованка гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.), Соколін Іван, Грумеза Тетяна вихованці очно-заочної біологічної школи (керівник – Хлус Л.М.);

 

ІІ місце:
  • Всеукраїнський конкурс творчих робіт школярів «Гуманне ставлення до тварин» – Чебан Богдан, вихованець гуртка «Основи фенології» (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнський конкурс дослідницько-експериментальних робіт з природознавства «Юний дослідник» – Гафінчук Аліна, Кишка Тимур, вихованці секції «Індивідуальна робота еколого-натуралістичного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної біологічної школи (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнський конкурс навчально-дослідних земельних ділянок – вихованці гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.);
  • Всеукраїнський конкурс «Галерея кімнатних рослин» – Марусик Катерина, вихованка гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.)
  • Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» – Ракочий Вітязьслав, вихованець секції «Індивідуальна робота еколого-натуралістичного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної біологічної школи (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнський екологічний конкурс «Мала річка моєї батьківщини» – Ракочий Вітязьслав, вихованець секції «Індивідуальна робота еколого-натуралістичного напряму з обдарованими дітьми» очно-заочної біологічної школи (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнська акція «День юного натураліста» – Ракочий Вітязьслав, Микичук Ольга, Гресько Михайло, Міхєєва Анісія вихованці гуртка «Основи фенології» (керівник – Хлус Л.М.); вихованці творчого об’єднання «Школа раннього розвитку» (керівники Кузьмінська В.В., Заслонкіна О.П.);

 

ІІІ місце:
  • Трудова акція «Дослідницький марафон» – Флоряк Вікторія, вихованка гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.);
  • Всеукраїнський заочний конкурс робіт юних фотоаматорів «Моя країна – Україна!» – Марусик Катерина, Флоряк Вікторія, вихованки гуртка «Юні господарочки» (керівник – Кузьмінська В.В.);
  • Всеукраїнський конкурс «Український сувенір» – Флоряк Вікторія, вихованка гуртка «Господарочки» (керівник Кузьмінська В.В.) – переможець в номінації «Подарунок воїну»;
  • Всеукраїнський конкурс «Новорічна композиція» – Мотреску Марія, вихованку гуртка «Лозоплетіння» (керівник – Гева М.В.); Міхєєва Анісія, вихованка гуртка «Основи фенології» (керівник – Хлус Л.М.);
  • Всеукраїнський художній конкурс «Календар GLOBE 2021» – Міхєєва Анісія вихованка гуртка «Основи фенології» (керівник – Хлус Л.М.).

 

Педагогічний колектив Центру отримав наступні відзнаки на всеукраїнському та міжнародному рівні:

  • подяку НЕНЦ за проведену роботу по залученню учнівської молоді до практичної природоохоронної роботи у Всеукраїнському конкурсі школярів та учнівської молоді «Вчимося заповідувати – ІV етап»;
  • відзнаки НЕНЦ за участь науково-освітньому проекті «Вчителі та учні беруть участь в екологічному моніторингу Антарктиди» в рамках Міжнародного наукового проєкту «Дослідження стану виводкових колоній пінгвінів P. papua та P. Adeliae в підрайоні ККАМЛР 48.1 з використанням мережі фотокамер CEMP (CCAMLR Ecosystem Monitoring Program);
  • подяку НЕНЦ за проведену організаційну роботу по залученню школярів до активної участі у Всеукраїнському еколого-натуралістичному поході «Біощит»;
  • подяку НЕНЦ за якісну підготовку та проведення обласного етапу Всеукраїнської акції «День юного натураліста»;
  • подяку НЕНЦ за проведену роботу щодо озеленення в рамках Всеукраїнської трудової акції “Парад квітів біля школи”.

У навчальному році педагоги закладу  здобули:

  • І місце у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок та віртуальних ресурсів з еколого-натуралістичного напряму позашкільної освіти (Кузьмінська В.В. , Хлус Л.М.);
  • почесну винагороду переможцям конкурсу «Визнання – BIOLOGY TEACHER NENC» :

у номінації «Кращі у науково-методичних конкурсах і методичних заходах» (Хлус Л.М.)

у номінації «Кращі у науково-дослідницьких, винахідницьких та раціоналізаторських конкурсах» (Кузьмінська В.В.).

  • подяки НЕНЦ за якісну підготовку учасників ІІІ Всеукраїнського конкурсу творчих робіт школярів «Гуманне ставлення до тварин» (Хлус Л.М., Заслонкіна О.П.);
  • подяку НЕНЦ за проведену організаційну роботу по залученню школярів до активної участі у Всеукраїнському еколого-натуралістичному поході «Біощит» (Кузьмінська В.В.).
  • Відзнаку Certificete of Appreciation в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE (від Європейських координаторів Dana Votapkova and Bara Semerakova and Tony Murphy) (Чебан Т.Н., Хлус Л.М.);
  • Відзнаку за успішне проведення спостережень та завершення Європейської фенологічної кампанії «GLOBE 365» в рамках міжнародної науково-освітньої програми GLOBE (Чебан Т.Н., Хлус Л.М.);
  • Відзнаки від GLOBE Italia Country Coord. and Presidente за участь at Virtual World Water Day 2021 in Mantola, Italy (Чебан Т.Н., Хлус Л.М.);
  • подяки НЕНЦ за якісну підготовку учасників Всеукраїнської трудової акції «Кролик» (Хлус Л.М., Кузьмінська В.В.);
  • подяку НЕНЦ за проведену організаційну роботу по залученню школярів до активної участі Всеукраїнському екологічному конкурсі «Мала річка моєї батьківщини» (Кузьмінська В.В., Хлус Л.М.).
Завантажити документи: